Jaki kurs masażu wybrać

Jaki kurs masażu wybrać ?

Wielu z Was zadaje sobie to pytanie. Spróbujemy naprowadzić niezdecydowanych jak rozplanować sobie kursy masażu by ich kolejność stopniowo poszerzała wasze umiejętności.

Zacznijmy od tego, że każdy masażysta, fizjoterapeuta musi znać dobrze anatomię palpacyjną i funkcjonalną ciała pacjenta. Każdy terapeuta powinien potrafić przeprowadzić szczegółowy wywiad chorobowy wg którego będzie się kierował przy wyborze odpowiednich technik zabiegowych. Następnym kryterium dobrego specjalisty to umiejętność łączenia objawów z nieodpowiednimi nawykami pacjenta.

Wszystkie te umiejętności posiada masażysta kończący Kurs masażu klasycznego I stopnia z elementami mobilizacji. To właśnie kurs masażu klasycznego I stopnia jest niezbędnym pierwszym krokiem w edukacji osób zaczynających swą drogę w terapii pacjentów bólowych. Program kursu oparty jest o szereg teoretycznych, ale przede wszystkim praktycznych zagadnień związanych z holistycznym podejściem do pracy z pacjentem. Kursant zapozna się z najnowocześniejszymi doniesieniami świata medycyny w technikach rozluźniających tkanki miękkie jakimi są mobilizacje uciskowe. To sprawi, że efektywność waszych zabiegów wzrośnie dwukrotnie do masażystów nie stosujących metod pracy na tkankach miękkich. Ostatecznym uzupełnieniem wiedzy jaką posiądziesz na kursie masażu klasycznego będzie nauka przeprowadzania z pacjentem gimnastyki rozciągającej napięte grupy mięśniowe.

Kolejmym etapem nauki w zawodzie masażysty powinny być kursy z zakresu terapii SPA . Z naszego doświadczenia wynika, iż ponad 40 % osób przychodzących do masażysty oczekuje od niego umiejętności technik relaksacyjnych lub poprawiających wygląd skóry. Idąc za trendami w świecie SPA stworzyliśmy kompleksowy kurs dający ogromne możliwości zabiegowe w ośrodkach odnowy biologicznej czy małym gabinecie masażu. Kurs masażu bańką chińską, kurs masażu kamieniami wulkanicznymi czy kurs masażu lodem Ice-Vit to najbardziej cenione zabiegi wśród pacjentów oczekujących chwil relaksu… Każda z technik w inny sposób rozluźni zmęczone i napięte mięśnie, ale efekt jest zawsze taki sam – wdzięczny i zadowolony pacjent .
Mamy nadzieję że chociaż trochę rozjaśniliśmy Wam drogę nauki w tym pięknym zawodzie.